„Drzewo jest mocniejsze niż lew i niż wół,
Drzewo nawet przerasta żyrafę,
A człowiek jak zechce, to zrobi z drzewa stół
Albo drzwi, albo nawet szafę.”
Jan Brzechwa – „Drzewa”

Strona powstała na bazie innej strony, która miała promować artystów głównie z Iławy i okolic. Niestety, nie udało mi się zebrać wystarczającej ilości chętnych do darmowej promocji prac i artystów na stronie, więc postanowiłem, że zmienię ideę i strona będzie poświęcona mojemu hobby.
Mieszkam w Iławie. Od 2009 roku jestem członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Regionu Iławskiego IST-Art.  Rzeźbą w drewnie interesuję się od szkoły podstawowej. Pierwsze swoje kroki w tym kierunku stawiałem pod okiem znanego iławskiego artysty – rzeźbiarza – Marka Kałuży. Moim ulubionym motywem jest przyroda, głównie kwiaty. Wszystkie moje prace są wykonywane w jednym egzemplarzu. Nigdy nie robiłem kopii ani żadnego typu szablonów. Jeżeli motyw mi się podobał, często do niego wracałem, ale każda rzeźba jest inna, choć często bardzo podobna.  Przez około 25 lat (z przerwami) starałem się wypracować swój własny styl, który mam nadzieję, przypadnie do gustu jak największej liczbie odwiedzających moją stronę.
Będę dodawał tu prace na bieżąco. Nie tylko efekt końcowy, ale także w trakcie ich powstawania. Zdjęcia poszczególnych etapów powstawania prac, zazwyczaj od surowej deski do efektu końcowego, będzie można zobaczyć na stronie „A to było tak”, nad którą ciągle jeszcze pracuję. Zwykle są to bardzo czasochłonne płaskorzeźby, a że nie jest to moje główne zajęcie, a jak wspomniałem hobby (jedno z wielu), więc czas pomiędzy pojawianiem się nowych rzeźb w galerii może być bardo różny. W każdym razie zachęcam do cyklicznego odwiedzania mojej Galerii, gdyż będę starał się na bieżąco rozbudowywać stronę. O każdej nowości poinformuję wpisem na stronie „Co nowego?”.
Jeżeli masz jakąś uwagę, sugestię dotyczącą strony lub moich prac albo jesteś zainteresowany jakąkolwiek współpracą, zapraszam do skontaktowania się ze mną poprzez formularz kontaktowy, email lub telefon.
Zachęcam również do zostawienia po sobie śladu w komentarzach, które są dostępne w każdej galerii u dołu strony.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania
Piotr Maciejewski